Wszechświat cię wspiera

Dziś są Walentynki. Pewnie sądziliście, że uraczymy Was jakimś romansem lub inną książką o miłości? I nie myliliście się, ale, ale to nie będzie taka zwykła miłość. Dziś porozmawiamy o miłości do samego siebie ;). 
Gabrielle Bernstein jest mówcą motywacyjnym, trenerem personalnym i autorem wielu poradników. Gabby nie od zawsze wiedziała, kim będzie. W młodości zmagała się z silną depresją, uzależnieniami od alkoholu i narkotyków, a teraz jest nazywana „guru” dla następnego pokolenia. 


W moje ręce wpadła przez przypadek (choć jak przeczytałam później w tejże książce skoro jest w moich rękach to tak właśnie miało być) jedna z ostatnich publikacji tej autorki, a mianowicie „Wszechświat cię wspiera. Porzuć lęk, uwierz w cuda”. Jest to poradnik, w którym autorka przekonuje nas, że szczęście jest pisane, każdemu z nas, musimy sobie tylko na nie pozwolić. Gabby przekonuje, że bardzo często to my sami stoimy sobie na drodze. Blokują nas nasze bardziej lub mniej uzasadnione lęki. W książce znajdziecie uniwersalne przesłania w stylu: 
„Wyobraź sobie świat takim, jakim chcesz go widzieć” 
lub 
„Otrzymujemy cuda, gdy oddajemy się mocy wszechświata” 
oraz modlitwy, metody medytacji i kroki, które mają nas doprowadzić do jednego celu, a mianowicie pokochania siebie i sprawienia, aby nasze życie było cudem. 

Powiem szczerze, że nie do końca przemawiają do mnie tego typu przesłania. Nie zawsze rozumiem co autorka ma na myśli, gdyż wszystko to jest bardzo płynne i enigmatyczne. Zdecydowanie nie jest to nauka ścisła, w której każdy element jest precyzyjnie opisany. Ale po przeczytaniu tej pozycji nie powiem, że w 100% się z nią nie zgadzam. 
„Często jesteśmy niecierpliwi, dlatego że brakuje nam zaufania lub boimy się, że coś nie ułoży się dokładnie tak, jak chcemy, albo nie wydarzy się dokładnie wtedy, kiedy chcemy. Pamiętaj, że ta potrzeba kontrolowania rezultatów wynika z braku zaufania do Wszechświata. Niektórzy wierzą, że jeśli coś nie wydarzy się w oczekiwanym przez nich czasie, to stanie się coś złego. Tak oto uzależniamy nasze szczęście i poczucie bezpieczeństwa od określonego rezultatu.” 
Czyż to nie jest coś, co nas wszystkich dotyka? Kolejka, korki, brak odpowiedzi w sprawie, czyż nie zaoszczędzilibyśmy sobie masy nerwów gdybyśmy przyjęli to, jako coś, na co nie mamy wpływu i zamiast denerwować się wykorzystali to, jako bonusowy czas dany od Wszechświata na poczytanie, posłuchanie muzyki lub po prostu chwilę dla siebie? Nie mówię, że autorka przekonała mnie do medytacji czy porannych afirmacji, ale dała mi do myślenia i nawet staram się niektóre z jej przekazów wdrożyć do swojego postępowania. Tak więc wierzycie czy nie, warto poszerzyć horyzonty i pozwolić sobie na bycie wspieranym przez Wszechświat ;). 

Pozdrawiam
K.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy:

INFORMACJE O KSIĄŻCE 
Tytuł: Wszechświat cię wspiera 
Autor: Gabrielle Bernstein 
Data wydania: 12 stycznia 2018 
Gatunek: poradnik 
Wydawnictwo: Kobiece 
Liczba stron: 264 
Ocena Księgozbioru: 

7/10

6 komentarzy:

 1. Nie sięgam po książki tego typu, ponieważ niestety, zupełnie do mnie nie przemawiają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jakoś ostatnio nie możemy wcelować w Twój gust.

   Usuń
 2. Bardzo często zapominamy właśnie o tym, aby pokochać siebie... To smutne, ale bardzo ważne, dlatego liczę, że ta książka pomoże komuś w tym.
  Na blogu pozostaję na dłużej, pozdrawiam, Daria z book-night

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękujemy za zaufanie :) Też mam taką nadzieję i mimo, że sama sceptycznie podchodzę do tych wszystkich mówców motywacyjnych to książka pozytywnie mnie zaskoczyła, dlatego serdecznie polecam. Czyta się ją maksymalnie w dwa dni, więc jak nic z tego dla siebie ktoś nie wyciągnie to i tak niewiele straci ;)

   Usuń
 3. Sama nie jestem do poradników zbyt przekonana, a ostatnio sama zakupiłam jeden! Jestem go dość ciekawa, choć nie wiem czy będę potrafiła z niego odpowiednio czerpać wiedzę i to właściwie jest mój jedyny problem z nimi! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzeba do tego podejść na luzie i nie blokować się od początku ;) Warto wszystkiego spróbować a może coś nas zaskoczy :)

   Usuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog