Ja, ciąża i cała reszta


Pierwsza ciąża wydaje się wyzwaniem. To jak wyprawa w nieznane, dlatego dzięki poradnikom i przewodnikom staramy się poznać to, co jeszcze jest do odkrycia. Jak wiadomo wszelkie informacje już teraz możemy znaleźć w internecie: są lekarze prowadzący blogi, Matki Polki celebrytki, które oczywiście w pocie czoła i z pięknym make-upem wyglądają z kolorowych pism opisując jak wrócić do formy, co jeść i co najważniejsze, co kupić, oraz fora parentingowe gdzie roi się od ciężarówek, a każda ma pomysł na to co jest zdrowe a co nie. Jednak szperając w necie natłok informacji czasem osiąga poziom maks i mamy znacznie więcej pytań niż przed tym zanim zaczęliśmy szukać. Jak przetrwać ten okres w zdrowiu ogólnym i psychicznym, jak cieszyć się tym stanem?


Chcemy dziś przedstawić Wam ciążowy notatnik, właśnie po to by nie zwariować i z przymrużeniem oka przejść przez ten cudowny czas.

Każda z nas zatrzymuje chwile piękne i te, do których chcemy wrócić. Uwierzcie mi pierwsza ciąża to piękny okres w życiu kobiety. Mamy czas na leżakowanie, odpoczywanie, czytanie, leniuchowanie. Jednym słowem sielanka. Przy drugiej ciąży to się raczej nie powtórzy (tak było u mnie), gdyż większość czasu pochłania nam dziecko nr 1, poza tym dolegliwości ciążowe i to co nas czeka znamy z autopsji, więc nie ma potrzeby siedzieć przy necie i czytać to samo co za pierwszym razem. 


Dlaczego notatnik? Ponieważ jest doskonałym prezentem dla siostry lub koleżanki spodziewającej się dziecka. Ponad to uchwyci te chwile, o których pewnie byśmy zapomnieli, a które za jakiś czas na pewno wzbudzą nasz uśmiech na twarzy.Stylistyka przypomina mi trochę zabawny pamiętnik z możliwością uzupełnienia odpowiedzi np.: na co masz ochotę, czego nie lubisz, co jadłabyś przez cały czas. Sama forma jest dość zabawna i kolorowa i tu duży plus dla autorek. Z całą pewnością przypadnie do gustu osobom posiadającym dystans do siebie. Jeżeli liczycie poradniki w stylu mamy ginekolog to niestety nie ma ich w tej pozycji, niemniej zawsze można poczytać jedno i drugie i cieszyć się ze swojego stanu.


W związku z doniesieniami jakie ostatnio do nas dotarły najwięcej dzieci rodzi się we wrześniu, wiec jak by nie liczyć duża cześć mam lada chwila dowie się, że jest w odmiennym stanie zatem wszystkim oczekującym zarówno Paniom jak i Panom życzymy spokojnych 9 miesięcy, a reszcie polecamy „Ja, ciąża i cała reszta” jako prezent na baby shower.


Pozdrawiam

A.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy:

INFORMACJE O KSIĄŻCE
Tytuł: Ja, ciąża i cała reszta
Autor: Izabela Lenkiewicz, Marta Drelich
Data wydania: 15 listopada 2017
Gatunek: notatnik, poradnik
Wydawnictwo: Muza S.A.
Liczba stron: 224

Ocena Księgozbioru:
6/103 komentarze:

  1. Bardzo się boję swojej pierwszej ciąży, ale i nie mogę się jej doczekać :) ten poradnik na pewno kupię, gdy przyjdzie czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna pozycja dla młodych mam, ja jestem dość sentymentalna więc uważam że to niesamowita pamiątka. Na pewno każdy rodzic zajrzy z przyjemnością do takiego notatnika po latach :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A mnie jakoś nie przekonują tego typu książki. Niestety jestem dość mało postępowa w tym temacie. I jakoś udało mi się przeżyć dwie ciąże bez tego typu publikacji. Ale jeśli ktoś miałby ochotę, to czemu nie?!:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog