Uwięziona królowa


W lipcu zeszłego roku recenzowałam dla Was książkę pod tytułem „Ostatni Namsara” autorstwa Kristen Ciccarelli. Dziś chciałabym Wam zaprezentować drugą część z cyklu Iskari, a mianowicie „Uwiezioną królową”. Swoją recenzję ponad rok temu kończyłam zdaniem: „Z dużą ciekawością czekam na dalsze losy Ashy Ostatniej Namasary.” Niestety „Uwieziona królowa” nie zaspakaja mojej ciekawości, gdyż Asha właściwie w tej książce się nie pojawia, poznamy za to bliżej losy jej brata i Roi, których mieliśmy już okazję poznać w części pierwszej. 


Roia i Dax po obaleniu króla pobierają się w ramach nawiązania sojuszu pomiędzy swoimi narodami. Nie wszystkim się to podoba. Szczególnie wśród podwładnych Daxa wyraźnie widoczne jest niezadowolenie wynikające z tego faktu. Roia nie czuje się dobrze na dworze. Wkoło same intrygi i szantaże. Otaczają ją ludzie, którzy próbują wykorzystać jej największą słabość czyli miłość do ukochanej siostry Essie. Roia będzie miała trudne zadanie. Sama będzie musiała zdecydować kto jest wrogiem, a kto przyjacielem i komu warto zaufać. A stawka jest niezmiernie wysoka, bo na szali jest życie Essie. 


Jak w poprzedniej części i w tej mamy strony w kolorze bieli i szarości. Tym razem pomiędzy rozdziałami książki dotyczącymi teraźniejszości znajdujemy również takie, które mówią o młodości Roi i Daxa oraz o tragicznych wydarzeniach, które były ich udziałem, a które dotyczyły Essie. Znajdziecie na nich również opis wierzeń rodu Roi dotyczących Nocy Duchów. 

Druga część serii mimo iż utrzymana w nieco innym klimacie znów przedstawia silną młodą kobietę, która musi walczyć z przeciwnościami losu. Kobietę, która sama przed sobą stawia wysoko poprzeczkę, co wymaga od niej wielkiego poświęcenia. Na szczęście autorka i tym razem znajduje dla bohaterki wsparcie, choć może nie tak oczywiste jak mogłoby się z początku wydawać. 


Jedyne co w sumie rozczarowało mnie w drugiej części tego cyklu to okładka. Pierwszy tom miał naprawdę zachwycającą szatę graficzną, niestety drugi jest dość słabą jego imitacją. Na pierwszy rzut oka raczej sugerująca, że w środku czai się tani romans rodem z harlequinów. Mnie osobiście to nie zachęca, ale (choć to nie łatwe) nie oceniajcie książki po okładce ;). Na szczęście zawartość jest na dobrym poziomie i zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po drugi tom serii. 

Pozdrawiam
K.
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy:

INFORMACJE O KSIĄŻCE 

Tytuł: Uwięziona królowa
Autor: Kristen Ciccarelli
Cykl: Iskari (tom 2)
Data wydania: 3 lipca 2019
Gatunek: Fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Iuvi
Liczba stron: 392

Ocena Księgozbioru:

7/10

8 komentarzy:

 1. Nie znam autorki, ani cyklu. Będę musiała nadrobić! Ale od pierwszego tomu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę zbytnio tej serii. Jeszcze nie wiem, bo nie bardzo chcę poznać tą serię, ale może kiedyś, jednak przeczytam pierwszy tom.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest mój gatunek czytelniczy, więc odpuszczam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pierwszy rzut oka też mi się okładka z romansem skojarzyła. Dopiero jak się przyjrzałam, pomyślałam, że to może być coś innego. Może kiedyś wezmę się za ten cykl Przykro mi, że nie było Twojej ulubionej postaci, ale spokojnie będzie trzeci tom i może zaspokoisz swoją ciekawość. Grunt, że całość wydaje się ciekawa :)
  Wesołych świąt życzę, pełnych miłości i szczęścia, spełnienia marzeń w Nowym Roku i niech będzie zaczytany samymi dobrymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękujemy za życzenia i również życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :). Co do książki to tez mam nadzieję, że autorka jeszcze rozwinie ten wątek w kolejnych częściach. Zachęcam do sięgnięcia po tę serię :).

   Usuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog