Żona między nami


Dwie autorki jeden tytuł, czy może wyjść z tego coś dobrego?„Żona między nami” to historia młodej kobiety, która zaraz po skończeniu szkoły przenosi się do Nowego Yorku. Podczas podróży samolotem poznaje przystojnego i bogatego mężczyznę, który pod wpływem jej uroku osobistego, postanawia ją poderwać. Para przypada sobie do gustu i po pewnym czasie decyduje się pobrać, choć wiele wskazuje na to, że Richard, mimo wszystko, może nie być najlepszym kandydatem na męża. Jest dużo starszy, już raz był żonaty i nie chce zbyt wiele mówić o swoim byłym związku. Jednak dziewczyna stopniowo rezygnuje ze swego życia na rzecz bycia idealną małżonką, bo przyszły mąż jest również bardzo troskliwy, opiekuńczy i hojny. Może nawet troszeczkę za bardzo. 

„Sam zmarszczyła nos i powiedział:
- Nie myślisz sobie czasem, że on jest za dobry, żeby mógł być prawdziwy?” 


Dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami, a przyszła panna młoda, coraz częściej otrzymuje głuche telefony. Czy to zazdrosna była żona? A może to demony przeszłości postanowiły o sobie przypomnieć? 

Książka podzielona jest na trzy części, a każda z nich odkrywa przed nami inne oblicze związku tej dwójki. Związku pełnego niedopowiedzeń, tajemnic i ukrytych intencji. Pewne rzeczy są po prostu za piękne, aby mogły być prawdziwe. 


Już dawno nie czytałam książki z tak zawiłą fabułą. Ilością wątków można by obdzielić, nie jedną a kilka pozycji. Są chwile gdzie wieje nudą i chwile gdzie akcja toczy się w zawrotnym tempie. Trzeba być bardzo skupionym i uważnym, ale gdy dochodzimy do „mielizny” nie jest łatwo zachować czujność. Zakończenie z jednej strony, fakt, dość niespodziewane i szokujące, z drugiej zaś trochę jak rozpędzona lokomotywa. Autorki nie wiedziały do końca gdzie zahamować i rozjechały najbliższą stację. Jak mówi stare polskie przysłowie „dwa grzyby w barszcz to za dużo” a tu tych grzybów Ci pod dostatkiem ;). Wniosek jest jeden, w moim odczuciu, jest to bardzo nierówna pozycja.
Jestem bardzo ciekawa jakie będzie Wsze zdanie? 

Pozdrawiam
K.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy:
INFORMACJE O KSIĄŻCE 
Tytuł: Żona między nami 
Autor: Sarah Pekkanen, Greer Hendricks
Data wydania: 21 maja 2018 
Gatunek: Thriller, sensacja, kryminał
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 430 

Ocena Księgozbioru: 
6/10

8 komentarzy:

 1. Miałam ją w planach, ale chyba na ten moment raczej sobie odpuszczę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Osoba, której osądowi mocno ufam, doradziła mi, żebym ominęła ten tytuł, bo nie znajdę w nim tego, czego szukam w podobnych pozycjach. I tak zrobiłam, chyba dobrze :) Świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Fakt jest to dość specyficzna pozycja :)

   Usuń
 3. a mnie trochę zaciekawiła fabuła, wiec jej nie skreślam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dobrze. Zawsze warto wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Chętnie je poznam po lekturze.
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog