Ostatni Namsara


Stare legendy, smoki, niewolnicy i Pradawny, który stworzył ludzi - witajcie w fantastycznym świecie Kristen Ciccarelli. 

Asha to młoda łowczyni smoków, a zarazem córka króla Firgaardu. Jest odważna i niezależna, ale również podporządkowana pewnym regułom, które narzuca na nią jej ojciec. W dzieciństwie Asha opowiadała zakazane historie i sprowadziła na swój lud potworne nieszczęście, sama ledwo uchodząc z życiem. Aby odkupić swe winy zgodziła się wyjąć za mąż, za okrutnego komendanta wojsk Firgaardu. 


Na kilka dni przed ślubem ojciec Ashy daje jej szansę zerwania zaręczyn. Dziewczyna musi tylko dostarczyć mu serce Pierwszego Smoka - Kozu - tego samego, który już raz o mało jej nie zabił. Asha ochoczo podejmuje wyzwanie, jednak, mimo iż zabiła już wiele smoków w życiu, okazuje się, że nie będzie to łatwe zadanie. W trakcie swej misji dziewczyna napotyka wiele trudności, odkrywa też rodzinną tajemnicę, która całkowicie zmienia jej punkt widzenia oraz spotyka ludzi, którzy zmieniają bieg historii. Historii, która jest dopiero początkiem. 


„Ostatni Namsara” to opowieść z gatunku fantasy, która zabiera nas w pełną nagłych zwrotów akcji przygodę. Choć konstrukcja świata, jaką prezentuje nam autorka, jest dość schematyczna - jest jakiś Pradawny, który w przypływie samotności tworzy sobie dwoje towarzyszy, jest król i są niewolnicy, którzy marzą o wolności, jest księżniczka, której rękę przyobiecano czarnemu charakterowi i jest też chłopak, który się w niej potajemnie podkochuje, choć wedle prawa nie powinien nawet na nią spojrzeć - to jednak historia ta potrafi zaciekawić, zaskoczyć a nawet wzruszyć. Bardzo podobają mi się pradawne legendy, które są w całości przywołane na stronach książki. Ogromnym plusem jest również szata graficzna. Niesamowita okładka i rysunki na poszczególnych stronach sprawiają, że łatwiej poddać się tej magicznej atmosferze, którą opowiada nam Kristen Ciccarelli. 


Książka jest pierwszym tomem cyklu „Iskari”. Drugi tom będzie miał swoją światową premierę 25 września 2018. Z dużą ciekawością czekam na dalsze losy Ashy Ostatniej Namasary.

Pozdrawiam
K.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy:

INFORMACJE O KSIĄŻCE 
Tytuł: Ostatni Namsara 
Cykl: Iskari (tom1) 
Autor: Kristen Ciccarelli 
Data wydania: 9 maja 2018 
Gatunek: Fantastyka, fantasy, science fiction 
Wydawnictwo: Iuvi 
Liczba stron: 416 
Ocena Księgozbioru: 

7/10

10 komentarzy:

 1. Wielbiciele gatunku będą zachwyceni.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ten tytuł swoich planach. Lubię fantasy chyba w każdej odsłonie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na to,że warto zapoznać się z pierwszym tomem.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie czytałam, ale jako, że uwielbiam fantastykę, to z chęcią po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne tło zdjęć :) Niestety nie ciągnie mnie do fantastyki, więc chyba tę książkę sobie odpuszczę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Na siłę nie ma co, ale czasem warto zobaczyć coś nowego. Nasz gust jak smak czy styl ewoluuje i to co nie pasowało nam kilka lat wcześniej teraz może okazać się ulubionym ;)

   Usuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog