Drugie dnoKsiążkę do recenzji otrzymałam od Pani Jolanty Kosowskiej z zawodu lekarki, specjalistki w trzech dziedzinach medycyny. Jak sama mówi swój czas dzieli pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie. Zadebiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012, Wydawnictwo Bukowy Las). W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się thriller „Déjà vu”, w 2014 powieści obyczajowa „Niemoralna gra”, 2015 roku powieść obyczajowa „Nie ma nieba”.  

Wcześniej nie miałam przyjemności zetknąć się z twórczością tej autorki. Powiem szczerze, że od pewnego czasu czytam wyłącznie książki polskich twórców i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, podejściem do tematu jak i stylem. Tak też było i tutaj. 


Sama historia Karoliny jest wciągająca, choć dość zagmatwana. Po traumatycznych przeżyciach główna bohaterka postanawia pozostać we Włoszech a dokładnie w Toskanii. Jej decyzja wydaje się wszystkim irracjonalna. Karolina otrzymuje tajemniczy list, który wzbudza jej ciekawość. Dziewczyna zaczyna wplątywać się w grę nie znając graczy ani zasad.
„Piłka w grze. Nie ufaj nikomu poza mną. Jesteś cudowna.”
Nie będę zdradzać dalszej części fabuły, bo popsułabym Wam fun z czytania. „Drugie dno” to doskonała powieść obyczajowa z elementami, sensacji. Nie do końca zgodziłabym się z pełnowymiarowym romansem, choć rzeczywiście namiętność i uczycie Karoliny i Enrica determinuje jej późniejsze poczynania. 


„Drugie dno” to kontynuacja „Labiryntu obłędu”. Niestety nie miałam przyjemności wcześniej sięgnąć po tą książkę. Na pewno wszystko będzie dla was łatwiejsze, gdy zapoznacie się z wcześniejszą historią, jednak jak dla mnie druga część nie traci w żaden sposób bez znajomości pierwszej.
 

Pod względem samej historii ubranej w otoczkę tajemnicy, gry pozorów z domieszką miłości i namiętności książka ta naprawdę nie ustępuje tym zagranicznym napisanym przez znanych na Świecie autorów. Pani Jolanta Kossowska doskonale wprowadza nas w wykreowany przez siebie świat pokazując piękno Toskanii jej barwy i atmosferę, które przesiąkają każdą stronę.
Powiem szczerze, że "Drugie dno" na pewno przepadnie wam do gustu i nie będziecie czuć się zawiedzeni.
 
Pozdrawiam 
A.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE AUTORCE ZA MOŻLIWOŚĆ RECENZOWANIA KSIĄŻKI

 

INFORMACJE O KSIĄŻCE: 

Tytuł: Drugie dno 
Autor: Jolanta Kosowska 
Data wydania: 30 sierpnia 2017
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 370

Ocena Księgozbioru: 
8/10


7 komentarzy:

 1. Wydaje się ciekawa, ale jeżeli już zacznę od pierwszego tomu :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z całą pewnością będzie Ci się lepiej czytało gdy zaczniesz od części pierwszej.

   Usuń
 2. Czytałam Labirynt obłędu, jednakże nie spodobała mi się. W zeszłym roku zdobyłam ją na Targach i zabrałam od razu autograf - teraz trochę żałuję, bo książka nie spodobała mi się, a jak dobrze pamiętam jest imienna dedykacja, a drugiego tomu na pewno nie przeczytam. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście każdy ma swoje preferencje. Mi nie podobał się Musso a prawie wszystkie recenzje zbierał bardzo pochlebne. W tej książce urzekła mnie zagadka, romans ale bez oklepanych wzlotów i westchnień.

   Usuń

Copyright © 2014 Ksiegozbiór , Blogger
blog
blog